ZARZĄDZANIE SYSTEMEM GOSPODARKI PRZEZ SAMORZĄDY WOJEWÓDZTWA LUBUSK.

ZARZĄDZANIE SYSTEMEM GOSPODARKI PRZEZ SAMORZĄDY WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Recenzowane opracowanie stanowi wartościową pozycję, przede wszystkim ze względu na ważne i aktualne znaczenie podjętej problematyki. Wyróżnia je też, przyjęte przez Autorkę, podejście do analizy badanych zagadnień, odnoszące się do różnych jego aspektów. Należy uznać, że recenzowana monografia dr Brigidy B. Cupiał przyczyni się w istotnym zakresie do poszerzenia wiedzy dotyczącej problematyki gospodarki odpadami przez samorządy, mając równocześnie istotne znaczenie dla praktyki, nie tylko badanego województwa…

33.00

Na stanie

ZARZĄDZANIE SYSTEMEM GOSPODARKI PRZEZ SAMORZĄDY WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Recenzowane opracowanie stanowi wartościową pozycję, przede wszystkim ze względu na ważne i aktualne znaczenie podjętej problematyki. Wyróżnia je też, przyjęte przez Autorkę, podejście do analizy badanych zagadnień, odnoszące się do różnych jego aspektów. Należy uznać, że recenzowana monografia dr Brigidy B. Cupiał przyczyni się w istotnym zakresie do poszerzenia wiedzy dotyczącej problematyki gospodarki odpadami przez samorządy, mając równocześnie istotne znaczenie dla praktyki, nie tylko badanego województwa. Recenzowana monografia stanowi pracę poprawną pod względem merytorycznym, wskazującą na istotne zagadnienia gospodarki odpadami w regionie, z wykorzystaniem polskiego i częściowo zagranicznego dorobku w tym zakresie.

dr hab. Małgorzata Baron-Wiaterek, prof. Politechniki Śląskiej

Praca jest w mojej ocenie udaną próbą wszechstronnego scharakteryzowania gospodarki odpadami realizowanej przez samorządy województwa lubuskiego. Jakkolwiek województwo lubuskie nie jest w rankingach oceniających poziom gospodarowania odpadami na najwyższych pozycjach, to jednak wiele problemów jest bardzo reprezentatywnych dla całego kraju. Autorce udało się wychwycić i zanalizować wiele problemów, przed którymi stoją samorządy. Praca nie zawiera gotowych rozwiązań i wskazówek, jednak stanowi rzetelny i dobrze oparty na źródłach materiał analityczny niezwykle przydatny przy podejmowaniu strategicznych decyzji z zakresu zarządzania odpadami. Na rynku wydawniczym brak takich opracowań.

dr hab. Włodzimierz Urbaniak prof. Uniwersytetu im. A. Mickiewicza
Autor

ISBN

978-83-7842-054-5

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ZARZĄDZANIE SYSTEMEM GOSPODARKI PRZEZ SAMORZĄDY WOJEWÓDZTWA LUBUSK.”