KOMPLEKSOWE ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ ODPADAMI

Szanowni Państwo !
Na przełomie wieków obserwujemy wzrost zainteresowania problemami związanymi z gospodarką odpadami. Pogardzane dotąd powszechnie „śmieci” zostały nobilitowane, jako ceniona dziedzina nauki oraz szanowana gałąź gospodarki i techniki…

89.60

Na stanie

Szanowni Państwo !
Na przełomie wieków obserwujemy wzrost zainteresowania problemami związanymi z gospodarką odpadami. Pogardzane dotąd powszechnie „śmieci" zostały nobilitowane, jako ceniona dziedzina nauki oraz szanowana gałąź gospodarki i techniki. Jako inżynier sanitarny, a jednocześnie prezes jedynego w Polsce branżowego Stowarzyszenia mam ogromną satysfakcję, że dziedziny nauki i techniki przez lata „wegetujące na obrzeżach i zaledwie tolerowane" -doczekały się pierwszoplanowej roli. Wśród inżynierów sanitarnych odpady były traktowane, jako specjalizacja nieomal wstydliwa – tzw. brudna robota – zdecydowanie gorsza nawet niż ścieki. Na szczęście to już przeszłość! Kompleksowe zarządzanie gospodarką odpadami – to motto przewodnie kolejnej pozycji książkowej, które kierujemy do Państwa.
Niniejsza publikacja prezentuje wiodące na rynku polskim i europejskim rozwiązania, badania, oceny, technologie, metody zarządzania oraz skuteczne finansowanie . Wszystkie te czynniki odgrywają niezwykle ważną i doniosłą rolę – przyczyniając się do rozwoju cywilizacyjnego naszego kraju i podnoszeniu standardów sanitarno-higienicznych, zaniedbywanych przez całe dziesięciolecia.
Odpady to nie tylko interes, ale i niezwykła misja w procesie higienizacji miast i wsi, wykorzystanie surowców odpadowych, prawidłowe kształtowanie postaw społecznych i obywatelskich. To racjonalna gospodarka i zarazem ochrona środowiska!!!
Polskie Zrzeszenie Inżynierów Techników i Sanitarnych praktycznie od początku swojego istnienia działa m.in. w dziedzinie problematyki gospodarki odpadami – patronuje wszystkim przedsięwzięciom z tego obszaru nauki i techniki. Nasza działalność szkoleniowa i wydawnicza przyczynia się do ożywienia kontaktów między nauką a praktyką, Polską a Europą, Europą a Światem, polaryzuje poglądy przedsiębiorców, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji społeczno-politycznych, projektantów, jednym słowem tych wszystkich, którzy zajmują się kompleksową gospodarką komunalną i ochroną środowiska.

Jan F. Lemański
prezes Wielkopolskiego Oddziału PZITS
Autor

ISBN

978-83-89696-84-3

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „KOMPLEKSOWE ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ ODPADAMI”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *